Od 4. června 2021 je hasičské muzeum OTEVŘENO.

Nejstarší muzeum svého druhu v Čechách. Máme exponáty z celého světa staré až 400 let.

Co je k vidění

Vystavena je zde hasičská historická technika – slaměné koše, nejstarší ruční stříkačky (píšťaly, berlovky, putnovky ze 16. století), dvoukolové stříkačky, čtyřkolové celodřevěné z r. 1770, samonasávací z r. 1806, s vodním dělem z r. 1866, kočárové stříkačky, žebříky, přenosné motorové stříkačky, dopravní i cisternové automobily.

Dále lze vidět výstroj, výzbroj, tiskoviny, háky na hákové a sekyrkové cvičení na sjezdech žup, noty ke cvičení, miniatury stříkaček, uniformy, zahraniční přilby a vyznamenání.

Zajímavostí je unikátní exponát hasičské výstroje použité při záchranných pracích po teroristickém útoku dne 11. září 2001 na Manhattanu v USA.

pondělí: zavřeno
úterý až pátek: 13 – 17 hod.
sobota: 10 – 17 hod.
neděle: 10 – 16 hod.

Dospělí: 70 Kč
Děti: 50 Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí a max. 3 děti): 200 Kč
Školní výlety: žák 30 Kč / doprovod 50 Kč

Parkování

Po dobu prohlídky muzea je možné parkování v areálu muzea zdarma.
Celý areál muzea je bezbariérový.

Kde nás najdete

Hasičské muzeum sídlí v objektu bývalé zemědělské sýpky, nedaleko autobusového nádraží, vedle obchodního domu TESCO.

• 739 199 253 (Václav Frolík, průvodce)
  • 602 166 215 (Jan Pazdera, starosta hasičského sboru)

Těšíme se na Vaši návštěvu.