Aktuální informace – COVID-19
Z důvodu nařízení vlády v návaznosti na epidemii COVID-19 je muzeum do odvolání DOČASNĚ UZAVŘENO.

Nejstarší muzeum svého druhu v Čechách. Máme exponáty z celého světa staré až 400 let.

Co je k vidění

Vystavena je zde hasičská historická technika – slaměné koše, nejstarší ruční stříkačky (píšťaly, berlovky, putnovky ze 16. století), dvoukolové stříkačky, čtyřkolové celodřevěné z r. 1770, samonasávací z r. 1806, s vodním dělem z r. 1866, kočárové stříkačky, žebříky, přenosné motorové stříkačky, dopravní i cisternové automobily.

Dále lze vidět výstroj, výzbroj, tiskoviny, háky na hákové a sekyrkové cvičení na sjezdech žup, noty ke cvičení, miniatury stříkaček, uniformy, zahraniční přilby a vyznamenání.

Zajímavostí je unikátní exponát hasičské výstroje použité při záchranných pracích po teroristickém útoku dne 11. září 2001 na Manhattanu v USA.

Otevírací doba

Mimosezónní provoz (1. října – 30. dubna) – muzeum je otevřeno pouze po předchozí telefonické domluvě pro skupiny minimálně 4 osob. Máte-li zájem o prohlídku, prosím zavolejte.

• 732 814 340 (Václav Frolík, průvodce)
  • 602 166 215 (Jan Pazdera, starosta sboru)
  • 602 840 275 (Miloslav Douda, správce muzea)

Parkování

Po dobu prohlídky muzea je možné parkování v areálu muzea zdarma.
Celý areál muzea je bezbariérový.

Kde nás najdete

Hasičské muzeum sídlí v objektu bývalé zemědělské sýpky, nedaleko autobusového nádraží, vedle obchodního domu TESCO.

Těšíme se na Vaši návštěvu.