Výjezdová jednotka

Ve dne, v noci, ve všední den i ve svátek vyjíždíme k požárům, dopravním nehodám a dalším událostem zachraňovat životy a majetek našich spoluobčanů.

Výjezdová jednotka sboru dobrovolných hasičů je zařazena v integrovaném záchranném systému jako JPO III/2. Vyjíždíme do 10 minut od vyhlášení poplachu, ve dne i do 5 minut. U mimořádných událostí pomáháme přibližně stokrát ročně.

Poplach je členům jednotky vyhlašován prostřednictvím hlasových a textových zpráv na mobilní telefon (služba AMDS) z krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje v Českých Budějovicích. V tomto středisku jsou vyřizována tísňová volání z telefonních linek 150 a 112.

Od roku 2017 je jednotka vybavena automatickým externím defibrilátorem (AED). Každoročně absolvujeme školení předlékařské první pomoci s profesionálními záchranáři. Díky tomu také vyjíždí jednotka na vyžádání Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje k poskytování neodkladné resuscitace. Úzce spolupracujeme i s dalšími složkami integrovaného záchranného systému.