Návštěvnost

TOPlist

Aktuálně

Dobré odpoledne. Dnes je pondělí 14. října 2019. Svátek slaví Agáta, zítra Tereza.

Hasičské muzeum v Bechyni OTEVŘENO

 

HASIČSKÉ MUZEUM OTEVŘENO !!!

 

 

Více informací

 


Hasiči v Bechyni oslavili výročí

V sobotu 20. července 2019 oslavili hasiči v Bechyni výročí 145 let od založení sboru a zároveň 45 let od založení nejstaršího hasičského muzea v Československu.

 

Po slavnostním nástupu před požární zbrojnicí byla uctěna památka zesnulých hasičů položením věnce před pamětní desku na požární zbrojnici. Následoval slavnostní průvod městem s přehlídkou historické i novodobé hasičské techniky, který dorazil do areálu nového hasičského muzea. Zde byli vyznamenáni někteří členové sboru a poté bylo slavnostně otevřeno hasičské muzeum v nově zrekonstruovaných prostorách bývalého zemědělského objektu. Celé odpoledne probíhaly ukázky hasičské techniky. K tanci a poslechu hrála živá hudba.

 

Fotogalerie

 

Tisková zpráva

 


 

Děkujeme sponzorům:

 

Hlavní obrázky: cez2.jpg     Hlavní obrázky: jika.png     Hlavní obrázky: comett-logo.png

 

Pivovar KERAS          Cukrárna U LOSOSŮ          a další...

 Oslavy Sv. Floriána 2019

Oslavy svátku Sv. Floriána v Bechyni

 4. května 2019 

 

soutěž družstev v požárním útoku

 

Soutěže se zúčastnilo 55 družstev
z 20 sborů dobrovolných hasičů.

Hasiči z Bechyně mají novou cisternu - velkokapacitní Tatru Force

V sobotu 12. května 2018 slavnostně převzali dobrovolní hasiči města Bechyně novou cisternovou automobilovou stříkačku Tatra Force pro velkokapacitní hašení. Za 7 084 550 korun včetně DPH ji vyrobila firma THT Polička.


Automobil nahradí starou Tatru 148, která poputuje do místního hasičského muzea. Na předání nové Tatry dorazili jak místní občané, tak i představitelé obce a samozřejmě členové jednotky.

 

Celý článek a video zde


V Bechyni soutěžili mladí hasiči, zazářilo Dolní Bukovsko

   V sobotu 10. února 2018 se prostory 1. Základní školy Bechyně proměnily v dějiště zajímavé sportovní a zároveň znalostní soutěže. Místní sbor dobrovolných hasičů zde uspořádal již 17. ročník Bechyňského sedmiboje. Tuto soutěž bechyňští hasiči pořádají tradičně v roční době, kdy děti kvůli počasí nemohou soutěžit venku v klasických disciplínách požárního sportu.

   Své síly přijely porovnat kolektivy mladých hasičů ze 17 obcí 4 okresů Jihočeského kraje. K prokázání své obratnosti, znalostí a zkušeností z oblasti požární ochrany, první pomoci i paměti se registrovalo bezmála 70 tříčlenných družstev.
   V kategorii mladších žáků (děti do 5. třídy ZŠ) zvítězilo družstvo z SDH Zhoř u Tábora. Druhé místo vybojovali mladí hasiči z Malšic. Třetí místo obsadilo další družstvo ze Zhoře. V kategorii starších žáků obsadila všechny tři medailové pozice družstva z SDH Dolní Bukovsko, čímž bukovští podruhé v řadě obhájili putovní pohár. Ve starší kategorii vítězí pravidelně od roku 2011 s výjimkou roku 2015, kdy obsadili druhé místo. Domácí družstva z Bechyně obsadila 14., 22. a 25. místo v kat. mladších žáků, dále 21. a 27. místo v kat. starších žáků.
   Pořadatelé věří, že si děti soutěž užily a odvezly si hezké zážitky. Kompletní výsledky jsou ke stažení zde. Velké poděkování patří především sponzorům, kteří soutěž podpořili. Dále si poděkování zaslouží všichni, kteří se podíleli na organizaci soutěže.

 

   Vaši zpětnou vazbu nám můžete poslat na e-mail: sedmiboj(zavináč)sdhbechyne.cz

 

Obrázky novinek: 2018_sedmiboj.jpg