Aktuálně

Dobré odpoledne. Dnes je středa 19. září 2018. Svátek slaví Zita, zítra Oleg.

Hasiči z Bechyně mají novou cisternu - velkokapacitní Tatru Force

V sobotu 12. května 2018 slavnostně převzali dobrovolní hasiči města Bechyně novou cisternovou automobilovou stříkačku Tatra Force pro velkokapacitní hašení. Za 7 084 550 korun včetně DPH ji vyrobila firma THT Polička.

Automobil nahradí starou Tatru 148, která poputuje do místního hasičského muzea. Na předání nové Tatry dorazili jak místní občané, tak i představitelé obce a samozřejmě členové jednotky.

V Bechyni soutěžili mladí hasiči, zazářilo Dolní Bukovsko

V sobotu 10. února 2018 se prostory 1. Základní školy Bechyně proměnily v dějiště zajímavé sportovní a zároveň znalostní soutěže. Místní sbor dobrovolných hasičů zde uspořádal již 17. ročník Bechyňského sedmiboje. Tuto soutěž bechyňští hasiči pořádají tradičně v roční době, kdy děti kvůli počasí nemohou soutěžit venku v klasických disciplínách požárního sportu.

Své síly přijely porovnat kolektivy mladých hasičů ze 17 obcí 4 okresů Jihočeského kraje. K prokázání své obratnosti, znalostí a zkušeností z oblasti požární ochrany, první pomoci i paměti se registrovalo bezmála 70 tříčlenných družstev.
   V kategorii mladších žáků (děti do 5. třídy ZŠ) zvítězilo družstvo z SDH Zhoř u Tábora. Druhé místo vybojovali mladí hasiči z Malšic. Třetí místo obsadilo další družstvo ze Zhoře. V kategorii starších žáků obsadila všechny tři medailové pozice družstva z SDH Dolní Bukovsko, čímž bukovští podruhé v řadě obhájili putovní pohár. Ve starší kategorii vítězí pravidelně od roku 2011 s výjimkou roku 2015, kdy obsadili druhé místo. Domácí družstva z Bechyně obsadila 14., 22. a 25. místo v kat. mladších žáků, dále 21. a 27. místo v kat. starších žáků.
   Pořadatelé věří, že si děti soutěž užily a odvezly si hezké zážitky. Kompletní výsledky jsou ke stažení zde. Velké poděkování patří především sponzorům, kteří soutěž podpořili. Dále si poděkování zaslouží všichni, kteří se podíleli na organizaci soutěže.