Oslavy svátku Sv. Floriána - 2010

Oslavy svátku Sv. Floriána – patrona hasičů v Bechyni

V sobotu 24. dubna 2010 uspořádal Sbor dobrovolných hasičů v Bechyni za podpory starosty města Bechyně Oslavy svátku Svatého Floriána – patrona hasičů. V rámci těchto oslav proběhl X. ročník soutěží družstev v požárním útoku o putovní pohár starosty města Bechyně a zároveň V. ročník o putovní pohár OSH Tábor – série 6ti kol v PÚ.

Program byl zahájen v 10:00 hod soutěží mladých hasičů. Svoje síly přijelo porovnat celkem 23 družstev mladých hasičů v kategoriích přípravka, mladší a starší. V kategorii Přípravka si zlaté medaile odvezli malí hašouni ze Zhoře u Tábora, druhou příčku obsadili nejmenší hasiči ze Želče a třetí místo patřilo Jistebnici. V kategorii mladší zvítězili hasiči z Dolního Bukovska, druhé místo obsadilo družstvo z Chrášťan a třetí skončila Jistebnice. I v kategorii starších zvítězilo Dolní Bukovsko, stříbrná pozice patří Košicím a třetí místo obsadila Zhoř u Tábora.

Program pokračoval od 13:30 hlavní soutěží dospěláků. Na startovní čáru se postavilo 16 družstev mužů a 9 družstev žen. V kategorii Ženy předvedly nejrychlejší požární útok hasičky ze Zhoře u Tábora, druhé skončily ženy z Dražíče a třetí příčka patří ženám ze Želče. Mezi družstvy mužů byli nejrychlejší hasiči ze Stoklasné Lhoty, druhé místo obsadili hasiči z Řepče a třetí hasiči ze Zhoře u Tábora. Vítězové kategorií Muži a Ženy získali putovní pohár starosty města Bechyně.

Při příležitosti těchto oslav otevřelo své brány i Hasičské muzeum v Bechyni v adaptovaných prostorách s rekonstruovanou expozicí. Oficiálně muzeum přivítá návštěvníky nadcházející letní sezóny v sobotu 1. května 2010. Aktuální informace a otevírací dobu naleznou návštěvníci na internetových stránkách muzea.

Výsledky soutěže ke stažení tady.

Tuto akci podpořila