Soutěžní sezóna 2010 družstva žen

V sobotu 26.6.2010 se družstvo žen zúčastnilo soutěže O Pohár starosty obce Stádlec v požárním sportu. Soutěž je započítávána do celkového hodnocení O Pohár starosty okresního sdružení. Děvčata vybojovala svým nejlepším časem 27.36 sekundy pěkné 3. místo. Poprvé se představila v soutěžním družstvu nová posila Martina Doudová na pravém proudu. Svůj první start mezi dospělými zvládla výborně.

V neděli 4.7.2010 se družstvo žen zúčastnilo soutěže v požárním sportu Memorial Josefa Vaněčka v Březnici. Nešlo o klasický požární útok (tzv. hurá systém), ale o rozhazování hadic. Ani tímto způsobem se naše děvčata nenechala zaskočit a obsadila 1. místo časem 43,59 sekundy. Děkujeme za reprezentaci sboru.

V sobotu 14.8.2010 jsme se opět po prázdninové pauze sešli a zúčastnili se soutěže o pohár starosty obce Želeč. Tato soutěž byla zařazena do Táborské hasičské ligy. Takže nás čekala konkurence jako hrom. V takto nabité konkurenci se naše děvčata neztratila a obsadila konečné 8.místo ze 14 startujících družstev žen.

V sobotu 21. srpna 2010 se družstvo žen zúčastnilo soutěže v požárním útoku pořádané k příležitosti 115. výročí založení sboru v Nemyšli u Tábora. V konkurenci 5 ženských družstvev naše ženy vybojovaly 1. místo. Další cenou jim jsou body, neboť soutěž je započítávána do série soutěží O Pohár starosty OSH,. V průběžném pořadí této série drží prozatím prvenství právě naše ženy. Do celkového hodnocení se počítají ještě 2 závody - 28.8. v Hodonicích a 4.9. v Zárybničné Lhotě, kde se rozhodne o konečném umístění. Věříme, že naše děvčata přijdete povzbudit a podpořit v jejich snaze získat pohár OSH.

Po úspěšném odpoledním závodě v Nemyšli se družstvo žen společně s družstvem mužů přesunulo na noční soutěž do Mydlovar u ČB. Této soutěže se naše družstva zúčastňují již téměř pravidelně. A jak se nám dařilo? Ženy obsadily konečné 4. místo v kategorii žen (celkem 14 družstev ) a v celkovém pořadí obsadily 22. místo. Ani naši muži se neztratili. Z celkového počtu 37 družstev mužů obsadili konečné 12. místo. Oběma družstvům děkujeme za reprezentaci sboru.

Hned další sobotu 28.8.2010 se naše družstva mužů a žen zúčastnila soutěže v Hodonicích, kde proběhl další ročník Memoriálu Václava Drdy. Pro nepřízeň počasí nebyla účast taková jako v minulých ročnících. Ženy obsadily celkové 2.místo a muži se umístili na konečném 5.místě. Co je ale nejdůležitější, že družstvo žen získalo dalších 10bodů do hodnocení poháru starosty OSH Tábor a upevnilo si před poslední soutěží v Zárybničné Lhotě průběžné 1.místo. Děvčata, držíme Vám palce a věříme, že se to v Zárybničné Lhotě podaří a pohár OSH budeme mít v Bechyni.

A je to tady - sobota 4.9.2010. Družstvo žen čeká dnes nejdůležitější závod sezóny. Tím je poslední 6.díl poháru starosty OSH Tábor, a to soutěž v Zárybničné Lhotě. K udržení celkového prvenství a zisku poháru jim stačí obsadit na této soutěži 7.místo. Děvčata ale bojovala a obsadila v nabité konkurenci 5.místo a to bohatě stačilo k zisku prvenství a poháru starosty OSH Tábor.

Gratulujeme a všem Vám velice děkujeme za reprezentaci sboru a města Bechyně.
A kdo se o tento úspěch vlastně zasloužil? Znáte je úplně všechny:
Katka Nováková, Radka Rypáčková, Iveta Žáčková, Lucka Rypáčková, Terezka Štachová, Domča Švejdová, Andrejka Hubálková a Martina Doudová.
To vše pod vedením trenérů Jiřího Rypáčka a Vladimíra Kálala, a pod přísným dohledem velitele sboru Miloslava Doudy.

J.Rypáček, vedoucí družstva žen

Aktualizováno 20.11.2010